By annis, su marras 23 2008
Melamekot ry hallituksen kokous 16.11.2008 Nokian uimahalli Pöytäkirja 23.11.2008 AT.
Osanottajat: Antti Tulasalo, Antti Kiviniemi, Ville Turunen, Timo Lehtonen, Tapio Tyllilä, Tarja Mäntylä, Jari Vierinen, Jori Hämäläinen
Kokouksen avaus
Puheenjohtaja avasi kokouksen 17.05
Jäsenanomukset
Hyväksyttiin uusiksi jäseniksi Hannamari Vuorinen ja Kim ”Jaska” Laine
Kaupungin avustus
Todettiin, että Nokian kaupungilta on mahdollista saada avustusta ulkomaille suuntautuviin kilpailumatkoihin. Seurassa ei tällä hetkellä aktiivisesti kilpailevia jäseniä joten asia ei ole ajankohtainen.
Hallivastaavat
Nimettiin uimahallivuorolle hallivastaaviksi, Timo Lehtonen, Ville Turunen, Antti Kiviniemi, Antti Tulasalo, Kimmo Kolehmainen, Tapio Tyllilä, Tarja Mäntylä, Kari Vuorenpää, Arto Soppela ja Jori Hämäläinen. Joku edellisistä kuittaa vuoron vastuulleen ja hoitaa lopuksi valot pois saunat sammuksiin ja ovet kiinni. Mikäli kukaan listalta ei pääse paikalle vuoroa ei pidetä.
Hallikisat
Päätettiin, että pidetään freestyle melonnan uimahallikisat Maaliskuussa. Työryhmä Timo Lehtonen, Tapio Tyllilä ja Antti Tulasalo ryhtyy valmistelemaan asiaa.
Pikkujoulut
Pidetään 11.1.2009 hallivuoron yhteydessä. Katsellaan vuoden aikana kertyneitä omia ja mahdollisesti muitten melontavideoita. Hankitaan pientä purtavaa.
Melontavideot
Valtuutetaan rahastonhoitaja Kiviniemi tilaamaan kaksi uutta melontavideota maailmalta. Mieluummin koskenlaskuopetuspainoisia.
Kokouksen päätös
Puheenjohtaja päätti kokouksen 18.00
Vakuudeksi Antti Tulasalo